Akupunktur ile Zorlanmadan Zayıflayın

Akupunktur ile Zorlanmadan Zayıflayın12.02.2018

Kilo vermek, zayıflamak tüm fazla kilo problemi yaşayanların kafasını meşgul eden, fakat bir türlü harekete geçemedikleri, hep erteledikleri, “yarın başlarım” dedikleri stresli bir olaydır. Bazı hastalar diyete hiç başlayamaz, bazıları ise başlar ancak devam ettiremez. Kimimizin yoğun iş temposunun ardından gün sonunda spor yapmak için enerjisi kalmamıştır, kimimizin ise diğer günlük meşgaleler sebebiyle kendine ayıracak vakti yoktur. Bazıları iştahını ve yeme isteğini bir türlü kontrol edemez, bazıları da stresini ancak aşırı yemek yiyerek atar. İşte tüm bu sebeplerden dolayı imkansız hale gelen kilo verme olayı sürekli ertelenen bir çıkmazın içine girmektedir. Kilo problemi yaşayan tüm bu hasta grupları için akupunktur tedavisi kişiyi kısırdöngüden kurtaracak en güzel tedavi şeklidir.

Zahmetsizdir, hemen başlanabilir, sadece kilo verme değil, hastanın başka birçok sağlık problemini de düzeltici etkiye sahiptir. Akupunktur ile zayıflama mümkündür.

Akupunktur Nasıl Kilo Verdirir?

  • İştahı azaltır.
  • Midede çabuk doyma ve şişkinlik hissi yaratır.
  • Metabolizmayı hızlandırır.
  • Anksiyete, kaygı ve stresin yol açtığı gereksiz yeme nöbetlerini engeller.
  • Uykuyu düzenler.
  • Kişiyi huzurlu, mutlu yapar.

Haftada 1 yapılan seanslar ile birkaç hafta gibi kısa bir sürede beklenen sonuç alınabilmektedir.

Diyetisyene devam eden hastalar, beraberinde aldıkları akupunktur tedavisi ile diyetlerine daha kolay uyum sağlar ve diyet yapmada zorlanmazlar.

Uzm. Dr. Evren Kul Panza / Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Çakmak Erdem Hastahanesi